Daria Pająk – Mega Gwiazda polskiego bowlingu!

Daria Pająk 3

Daria Pająk w sierpniu zagrała w finale US Open w bowlingu.
To największy sukces w dziejach tego sportu w Polsce.
US Open to najbardziej prestiżowy turniej w tym sporcie – otwarte mistrzostwa Stanów Zjednoczonych, czyli kraju, w którym bowling jest niezwykle popularny.

Sezon PWBA to 14 zawodów, w tym cztery główne – Queens, Players Championships, US Open, Tour Championships. – Z tej puli to US Open jest turniejem z najdłuższym, najtrudniejszym i najbardziej wyczerpującym formatem. To 56 gier – Dlatego cieszy się największym prestiżem.
I to właśnie do finału tego turnieju zawodniczka z Piły dotarła jako pierwsza Polka w dziejach.

Eliminacje trwały trzy dni, każda z zawodniczek rozgrywała osiem gier jednego dnia.
Po 24 pojedynkach przechodzi się bądź nie do kolejnego etapu. Potem znowu osiem gier itd., aż do finału, który jest transmitowany przez telewizję CBS Sports.
Daria Pająk do historycznego finału weszła z pierwszego miejsca, a podczas zawodów zaliczyła dwukrotnie perfekcyjną grę, czyli taką z 12 strike’ami z rzędu.

Polka przegrała ostatecznie finał US Open z Liz Johnson, która tę imprezę wygrała po raz szósty, z czego czwarty z rzędu.
Daria Pająk to największa gwiazda i nadzieja polskiego bowlingu.
Już gdy miała 14 lat, wygrała w Polsce wszystko, co tylko się dało. – Dzisiaj ma 24 lata i kilkanaście tytułów mistrzyni kraju w różnych kategoriach.

Podczas niedawnych igrzysk World Games we Wrocławiu, na których rywalizuje się w dyscyplinach nieolimpijskich, w tym w bowlingu, Daria zajęła piąte miejsce.

Gratulujemy Daria! – i będziemy kibicować dalej.